GirlsRullz
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Goana dupa cumparaturi
Epilatul EmptyMar Dec 08, 2009 11:49 pm Scris de magazinulcudetoate

» Ce se poarta in 2009
Epilatul EmptyMier Oct 28, 2009 2:20 pm Scris de mirunici

» Filme artistice si seriale
Epilatul EmptyMier Oct 28, 2009 2:20 pm Scris de mirunici

» La Cafenea
Epilatul EmptyMier Oct 28, 2009 2:18 pm Scris de mirunici

» Emisiuni TV favorite
Epilatul EmptyVin Oct 23, 2009 3:55 pm Scris de curly

» se poarta cizmele de cauciuc acum?
Epilatul EmptyMar Oct 20, 2009 11:39 am Scris de curly

» Remedii naturiste
Epilatul EmptyMar Oct 20, 2009 10:07 am Scris de buhu

» Epilatul
Epilatul EmptyLun Oct 19, 2009 12:43 pm Scris de dana

» Paltoane pentru iarna 2008-2009
Epilatul EmptyLun Oct 19, 2009 12:40 pm Scris de dana

Galerie


Epilatul Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
Epilatul Logo_w170
Horoscop

HOROSCOP DE TOP

www.acvaria.com


Epilatul

4 participanți

In jos

Epilatul Empty Epilatul

Mesaj Scris de dana Mar Feb 17, 2009 1:23 pm

Asa cum li se intampla multor femei, epilatul imi da si mie dureri de cap! in timpul epilatului ma gandesc neincetat de ce nu sunt barbat (asta e singurul moment cand mi-as dori sa fiu).
ce metode folositi si sunt nedureroase (sau macar mai putin durerose) , excluzand lama si cremele? vreau ceva de lunga durata dontknow

dana
CoolGirl
CoolGirl

Numarul mesajelor : 248
Varsta : 35
Reputatie : 1
Puncte : 23
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Epilatul Empty Re: Epilatul

Mesaj Scris de curly Mar Feb 24, 2009 12:07 pm

solutia: epilarea definitiva
una dintre variante, epilarea definitiva cu IPL
Lumina actioneaza prin distrugerea radacinii firului de par, pentru ca dupa 6-8 sedinte sa fie distruse 80-90% dintre acestea. Principiul este urmatorul: lumina pulsata are ca tinta pigmentul din firul de par, distrugand prin incalzire radacina acestuia (procesul se numeste fototermoliza). Cu cat exista o cantitate mai mare de pigment, deci cu cat firul de par este mai inchis la culoare, cu atat procesul este mai eficient.
Nu toate firele de par sunt insa distruse in acelasi timp. Lumina pulsata actioneaza numai pe acele fire de par care se gasesc in faza de crestere. Pe masura ce se realizeaza mai multe sedinte, un numar din ce in ce mai mare de fire este distrus. In final, un procent de 80% pana la 90% din acestea sunt distruse definitiv.
Sedintele de epilare se repeta la un interval de timp care este variabil de la o persoana la alta si in functie de zona tratata. In general, acest interval nu depaseste 8 saptamani, timp in care firele care cresc pot fi epilate prin alte metode (ceara, aparat, lama). Sunt necesare 6 pana la 10 sedinte astfel incat durata intregului tratament se poate intinde pe o perioada de pana la un an. Acum este deci momentul optim sa incepeti epilarea cu IPL, pentru ca pana la vara sa fi scapat deja de aceasta problema!
Mai trebuie amintit un alt mare avantaj al acestei metode in fata celor conventionale: este nedureroasa! In timpul sedintelor poate sa apara o usoara senzatie de caldura locala sau intepatura cu durata foarte scurta.
sursa:divahair
curly
curly
CoolGirl
CoolGirl

Numarul mesajelor : 223
Varsta : 38
Reputatie : 0
Puncte : 32
Data de inscriere : 30/10/2008

Sus In jos

Epilatul Empty Re: Epilatul

Mesaj Scris de tizzy Lun Mar 23, 2009 1:42 pm

dana a scris:Asa cum li se intampla multor femei, epilatul imi da si mie dureri de cap! in timpul epilatului ma gandesc neincetat de ce nu sunt barbat (asta e singurul moment cand mi-as dori sa fiu).
ce metode folositi si sunt nedureroase (sau macar mai putin durerose) , excluzand lama si cremele? vreau ceva de lunga durata dontknow
eu sunt "prietena" cu aparatul de epilat Smile de cand am legat aceasta "prietenie", adica de vreo 8 ani, m-am obisnuit, nu ma mai doare.

tizzy
CoolGirl
CoolGirl

Numarul mesajelor : 262
Varsta : 37
Reputatie : 0
Puncte : 40
Data de inscriere : 25/10/2008

Sus In jos

Epilatul Empty Re: Epilatul

Mesaj Scris de adina Lun Mar 23, 2009 1:51 pm

nu stiu cum rezisti, eu nu pot. merg la cosmeticiana si se ocupa ea de problema parului. prefer ceara, pentru ca scap repede. cu aparatul este mai "maso" haha
adina
adina
CoolGirl
CoolGirl

Numarul mesajelor : 234
Varsta : 38
Reputatie : 0
Puncte : 31
Data de inscriere : 28/10/2008

Sus In jos

Epilatul Empty Re: Epilatul

Mesaj Scris de dana Lun Oct 19, 2009 12:43 pm

De vreo jumatate de an merg cam la 3 saptamani la cosmetica pentru epilat si m-am mai obisnuit. Nu mai sunt asa de infricosata de ceara Smile

dana
CoolGirl
CoolGirl

Numarul mesajelor : 248
Varsta : 35
Reputatie : 1
Puncte : 23
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Epilatul Empty Re: Epilatul

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum