GirlsRullz
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Goana dupa cumparaturi
Remedii naturiste EmptyMar Dec 08, 2009 11:49 pm Scris de magazinulcudetoate

» Ce se poarta in 2009
Remedii naturiste EmptyMier Oct 28, 2009 2:20 pm Scris de mirunici

» Filme artistice si seriale
Remedii naturiste EmptyMier Oct 28, 2009 2:20 pm Scris de mirunici

» La Cafenea
Remedii naturiste EmptyMier Oct 28, 2009 2:18 pm Scris de mirunici

» Emisiuni TV favorite
Remedii naturiste EmptyVin Oct 23, 2009 3:55 pm Scris de curly

» se poarta cizmele de cauciuc acum?
Remedii naturiste EmptyMar Oct 20, 2009 11:39 am Scris de curly

» Remedii naturiste
Remedii naturiste EmptyMar Oct 20, 2009 10:07 am Scris de buhu

» Epilatul
Remedii naturiste EmptyLun Oct 19, 2009 12:43 pm Scris de dana

» Paltoane pentru iarna 2008-2009
Remedii naturiste EmptyLun Oct 19, 2009 12:40 pm Scris de dana

Galerie


Remedii naturiste Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
Remedii naturiste Logo_w170
Horoscop

HOROSCOP DE TOP

www.acvaria.com


Remedii naturiste

4 participanți

In jos

Remedii naturiste Empty Remedii naturiste

Mesaj Scris de adina Lun Noi 10, 2008 10:32 pm

Pentru Raceala

- O lingura de zahar tos se tine la foc pana se topeste. Apoi zaharul topit se pune intr-o farfurioara cu lapte. Carameaua de zahar se tine in gura pana se topeste complet. Aceasta ajuta suferinzilor de tuse uscata.

- Putem scapa de raceala cu ajutorul ceaiului din frunze de patlagina, inflorescente de trifoi, de cimbru de camp, menta, sovarv, trifoi rosu, frunze de podbal, frunze si fructe de mar salbatic, radacina de nalba, iarba-mare si lemn dulce.

- Se amesteca 15g suc de aloe, 100g grasime de gasca sau de porc, 100 g unt de vaca, 100g miere si 50g cacao. Se iau impreuna cu un pahar de lapte fierbinte, cate o lingura dimineata si seara.
sursa: www.remediu.ro
adina
adina
CoolGirl
CoolGirl

Numarul mesajelor : 234
Varsta : 38
Reputatie : 0
Puncte : 31
Data de inscriere : 28/10/2008

Sus In jos

Remedii naturiste Empty Re: Remedii naturiste

Mesaj Scris de Alma Mar Noi 18, 2008 8:51 pm

Stie cineva un remediu naturist pentru ochi iritati? Eu am probleme mai ales iarna
Alma
Alma
Girly
Girly

Numarul mesajelor : 55
Varsta : 43
Reputatie : 0
Puncte : 1
Data de inscriere : 11/11/2008

Sus In jos

Remedii naturiste Empty Re: Remedii naturiste

Mesaj Scris de curly Mar Noi 18, 2008 9:01 pm

eu stiu un remediu naturist cu ceai negru : pui putina apa la fiert, adaugi 2 pliculete de ceai negru si lasi infuzia 5 minute, scurgi bine plicultele, apoi le pui in frigider pentru 30 de minute, atat incat sa se raceasca, dar sa nu fie inghetate. apoi le pui pe ochi si le lasi cam 20 de minute, intorcandu-le la jumatatea perioadei pe partea cealalta. apoi te speli cu apa rece pe fata ca sa inlaturi urmele de ceai. poti folosi si pliculetele caldute, daca ochii tai tolereaza.
curly
curly
CoolGirl
CoolGirl

Numarul mesajelor : 223
Varsta : 38
Reputatie : 0
Puncte : 32
Data de inscriere : 30/10/2008

Sus In jos

Remedii naturiste Empty Re: Remedii naturiste

Mesaj Scris de Alma Mier Noi 19, 2008 10:34 am

curly a scris:eu stiu un remediu naturist cu ceai negru : pui putina apa la fiert, adaugi 2 pliculete de ceai negru si lasi infuzia 5 minute, scurgi bine plicultele, apoi le pui in frigider pentru 30 de minute, atat incat sa se raceasca, dar sa nu fie inghetate. apoi le pui pe ochi si le lasi cam 20 de minute, intorcandu-le la jumatatea perioadei pe partea cealalta. apoi te speli cu apa rece pe fata ca sa inlaturi urmele de ceai. poti folosi si pliculetele caldute, daca ochii tai tolereaza.

Multumesc! O sa incerc
Alma
Alma
Girly
Girly

Numarul mesajelor : 55
Varsta : 43
Reputatie : 0
Puncte : 1
Data de inscriere : 11/11/2008

Sus In jos

Remedii naturiste Empty Re: Remedii naturiste

Mesaj Scris de buhu Mar Oct 20, 2009 10:05 am

Remedii naturiste pentru:
herpes
Taiati un catel de usturoi in felii si aplicati direct pe locul in cauza. Herpesul va disparea pana a doua zi.

Tuse:
Se pun pe piept 6-8 cartofi taiati felii, pusi intr-un prosop de bumbac, incalzit in prealabil. Stati asa timp de o ora si relaxati-va.

Intepaturile de insecte:

Presati locul cu pricina cu o felie de ceapa. Ceapa ajuta la diminuarea mancarimilor si inflamarii.

Mahmureala:

Zeama de varza te scapa imediat de greturile si durerile de cap specifice mahmurelii. Pastilele efervescente de magneziu ajuta si ele.

buhu
CoolGirl
CoolGirl

Numarul mesajelor : 179
Varsta : 35
Reputatie : 1
Puncte : 33
Data de inscriere : 30/10/2008

Sus In jos

Remedii naturiste Empty Re: Remedii naturiste

Mesaj Scris de buhu Mar Oct 20, 2009 10:07 am

Remedii naturiste pentru:

Dureri de cap:

Uleiul de menta. Va ungeti pe frunte cu el, de mai multe ori pe zi, pana cand uitati de dureri. Menta desfunda sinusurile si, astfel, alunga migrenele.

Durerile menstruale:

Ceai de Coada soricelului. Cu 4 zile inainte de perioada incepeti sa consumati cate trei cani pe zi. Durerile nu vor mai aparea.

Gingiile sensibile:

Tinctura de salvie lupta impotriva bacteriilor. Amestecati 20g de salvie cu 100ml de alcool intr-o sticla si lasati-le timp de 10 zile la macerat. Clatiti-va gura cu aceasta tinctura, dupa ce o diluati cu putina apa.

Amigdalita:

Se intinde un pahar de lapte batut pe un prosop ud amestecat cu o lingura de otet. Se infasoara in jurul gatului dupa care se pune un sal uscat peste. Timp de o ora se lasa sa-si faca efectul

buhu
CoolGirl
CoolGirl

Numarul mesajelor : 179
Varsta : 35
Reputatie : 1
Puncte : 33
Data de inscriere : 30/10/2008

Sus In jos

Remedii naturiste Empty Re: Remedii naturiste

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum